Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Obrazek                                                                                                                                                              

30.10. Hubertova jízda Pálkovce

 

9.10. Hubertova jízda Loučka u NJ

Tak to je první Hubert na který nevyšlo pěkné počasí. Kosa jak z nosa a ještě mlha hustá, že by se dala krájet!!! Přesto jsme nachystaly koně, teplé oblečení a dobré pití a vyjely. Ze Studénky dojela Pavla Houdková s Borinem a v pátek dorazila Lucka se Simem a utvořily jsme tak silnou, ikdyž dost rozdílnou trojici. V poledne se počasí moudřilo a mlha ustoupila krásnému slunečnému odpoledni. Jízda tedy super až na to, že se polovina houfu zase někde zapomněla a dojížděli po skupinkách opožděně.Při Halali se stalo opět to co na Vítovce, že se neurval provaz!!! Ke všemu kůn tedy spíše jezdec (Mišák) co to táhnul, táhl za sebou i tyčky, takže maras!!!! Až na tenhle kiks, jsme si to ale moc užily a večer stál také za to.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2.10. Hubertova jízda Lhotka

Do vzdálených končin k Lubce jsme se chystali už dlouho a tak bylo předem rozhodnuto, kam v sobotu na Huberta. Počasí vyšlo opět pěkné, lidí a koní bylo také dost. Výjíždka krásná, zajeli jsme si až do Frenštátu. Večer jsme nechali koně u Ilony v Pálkovicích a poseděli na chvíli v hospůdce při tónech kytar.Ráno jsme s pocitem vydařené akce odjížděli domů.

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

25.9. Hubertova jízda Vítovka

Tak na Vítovku jsme se vypravily já s Luckou a to hlavně z nostalgie a vzpomínkou na staré časy. Počasí vyšlo úplně suprové, koní se sjelo také dost a známých lidiček jak by smet. Výjížďku sice oproti minulým rokům o dost zkrátili, ale i tak jsme se fajn projely a zavzpomínaly. Po dojezdu následovalo halali, které se trochu nepovedlo první jezdec chytil lišku, ale špagát se neurval a vytvořil obrovský prak!!!! Pak následovaly western soutěže na které jsme se už jen dívaly s pitím v jedné ruce a čokoládou v druhé! Kolem šesté pro nás dojel Jirka a přijel přesně, protože ve chvíli kdy jsme naložily koně začalo pršet a pršelo snad tři dny.....Prostě nám to vyšlo!!!

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

18.9. Grand Prix Mořkov 2010

Tak na tuto akci jsme se docela dost těšili. Jediné mínus bylo, že jsem šla ještě z pátku na sobotu do práce a proto jsme se nezúčastnily dopoledních soutěží. Z Loučky jsme vyrazily po kopytě cca kolem půl dvanácté ve složení já s Fildou a Bobou na ruce, Míša s Bes a Zuzík s Dejfi. více...

22.8. Hradecké skokové derby

12.ročníku této zajímavé skokové soutěže jsem se zúčastnila s Bobou. Zkoušeli jsme to už loňský rok, ale protože Boba toho tehdy moc nenaskákala, ztroskotali jsme už při tréningu a to doslova, já i kůň !!!

více

 

7.8. Grand Prix Veřovice

2. ročníku tohoto jezdeckého dne se z naší stáje zúčastnily celkem tři koně - Bes, Boba a Fiola. Protože jsme museli jet dvakrát,  přibrali jsme i Lucku se Simonem. Na místo jsme dorazili v čase, kdy se již jela parkurová soutěž křížky a následovala stup. otíž. do 60cm. My jsme se nahlásili do "vyšších" soutěží , stup. obtíž. do 80cm a "Z" s jedním rozeskakováním.  více zde

31.7. Žilina u NJ

Obrazek

 Na druhé ofic. závody do Žilina jela už jenom Fiola, jelikož Bes má závodní prázdniny (teda se mnou). Až do středy byla v přípravě s Jirkou, protože já si užívala dovču. Trochu víc nám popršelo a tak kolbiště bylo podmáčené.Přesto jsme zašli standard. "Z" bez chyby 5 místo a stup.do 110 s chybami.video

26.7. 28.7.  Čundr Kletné

Dovolená mi právě začala, tak bylo třeba něco podniknout. Slovo dalo slovo a my opět po roce vyrazili na pár dní na Kletnou. salom už sice nestojí, přesto je tady moc krásně.více zde

10.7. 2010 Nemochovice

Obrazek

Po třetí jsme se vypravili do vzdálených Nemochovic, letos již na 30. ročník tohoto jezdeckého dne. Tento rok závody provázelo úděsné vedro a to se asi také podepsalo na výkonech koní. Protože program v Nemochovicích je bohatý, je před zahájením každé soutěže velká pauza vyplněna ukázkou chovných klisen s hříbaty, předvedením plemenných hřebců, dresurní ukázka a dvoukolová vozatajská soutěž. Takže, takové čekání ve 30stup. vedru není nic příjemného.

Fiola byla v první soutěži sice jako splašený buldozer, ale soutěž  "Z" přešla čistě a postoupila do rozeskakování. V tom jsme se však málem přizabili na ředě skoků. V soutěži "ZL" si však už vedla výborně a neshodit poslední skok, postoupili bychom opět do rozeskakování. I tak jsme obsadili pátou příčku.

ObrazekS Bes už to tak dobré nebylo. V soutěži "L" jsme po jednom zastavení sice pokračovali v parkuru, druhé zastavení na posledním skoku nás však vyloučilo ze soutěže. Hodně jsme uvažovali zda Bes poslat i do další soutěže, protože byla dost nesvá a celou dobu přestavby hrabala a hrabala! Nakonec jsme se  rozhodli to ještě zkusit a nastoupili do soutěže "S". Zastavení na druhém skoku bylo jen varováním, že něco není v pořádku a po opětovném nájezdu jsme skok překonali, jenže následující skok jsem překonala již bez koně a následovalo vyloučení pro pád!!!

Úspěšný rok 2008 se tedy neopakoval a já odjížděla s obavami zda bude Bes v pořádku. Vypadá to, že se rozhodla sportovní kariéru zatím ukončit a pečlivě se jen připravuje na mateřství.

26.6. 2010 Žilina u NJ

Po měsíční pauze jsme se opět vypravili do areálu konírny v Žilině, kde se tentokráte konaly po dlouhém době oficiální skokové závody. Tuto událost si nenechalo ujít mnouho našich známých se širokého okolí a přijeli změřit své síly.

Já s Fiolou jsme začaly soutěží "Z", kterou jsme přešly s čistým kontem.Soutěž však byla na limit a my se nevlezly, přes to jsme dosáhly na 7.místo.Pak následovala soutěž stup. obtížnost do 110cm,kde jsme měly s Fiolou jednu chybu, ale s Bes jsme přešly čistě a ještě v dobrém čase.Umístily jsme se na 3.místě. Bes šla ještě soutěž "L" kde se probojovala do rozeskakování. Nasekaly jsme však hned tři chyby a tak to nebylo ani na "mašli". I tak to byly povedené závody plné známých tváří......

29.5. -30.5.2010 Den koní v Žilině

sobota - Výstava koní a "K" faktorObrazek

 - výstavy jsme se letos neúčastnili, jelikož jsme se nevešly do žádné z kategorijí. Hříbě se nám ještě nenarodilo a pro "rodinu" by nám chyběla matka, která už sotva chodí. Ale  "K"  faktor jsme si už nenechaly s Míšou ujít. Vystoupily jsme s číslem, které jsme si nacvičily na loňský ročník, který se bohužel nekonal kvůli nepřízni počasí. Nácvik byl dost komplikovaný, protože nám vypadla Flo a musela jí nahradit Boba. Role se zhostila dobře ikdyž v jejím podání vypadá všechno moc "temperamentně".Nakonec jsme vše zvládly a "Včelky" se líbily!!           

neděle - Netradiční jezdecký denObrazek

 - začínalo se "zrcadlovým parkurem" do kterého jsme šly já s Fildou a Míša s Besou. Já bohužel po jedné chybě vypadla hned na začátku, ale Míše se podařilo porazit silnou soupeřku Janu Vaníčkovou a postoupila dál. Bohužel pak měla teké drobnou chybu a  také vypadla. Den pokračoval vozatajskou soutěží, dostihem poníků a na závěr se konal "cross country" původně pro jezdce starší 50ti let. Těch se však přihlásilo málo a tak byla otevřena i kategorie "mlíčnáků" . A to byla šance i pro mě a Bobu zajet si něco trochu jiného. Boba si vedla výborně a tak nás první místo v kategorii "mlíčnáků" neminulo! Dodatečně byla vypsána i soutěž mini - maxi, ale vše předčasně ukončil silný déšť. I tak to byl zase jednou úspěšný den.

 15.5.2010 Hospodářova stezka, Suchdol n/O

Dlouho jsem zvažovala, zda mám vyrazit i přes nepříznivou předpověď počasí.Ráno se však ukázalo sluníčko a po naléhání kamarádů přes telefon jsem vyrazila na cestu. Nasedlala Fiolu a hurááá směr Suchdol....

V Bernarticích se ukázalo, že volba koně byla správná, jelikož rozvodněná Odra se vylela po všech loukách a cestách. I s Fiolou nám voda občas sahala po břicho.Ve zdraví jsme dorazily do Suchdolu, kde na nás už čakalo očerstvení a kamarádi.Kolem půl dvanácté jsme vyrazili na vyjíždku, nejprve ke hřbitovu pozdravit "Hospodáře" a po té ke stříbrnému jezírku, kde se konala malá přestávka a pak návrat zase zpět na ranč. Večer pokračoval s country kapelou, jistě ve velmi veselém duchu.Já se však  odebrala do suchého domova, jelikož večer přišel opět déšť. Zpáteční cestu jsme však raději absolvovali vozíkem.

8.5.2010 Zlín - Příluky

Počasí nebylo přes týden nic moc a navíc já nebyla ještě zcela fit, přesto se nám podařilo koně dostatečně připravit. Na sobotu bylo hlášeno oblačno, ale ráno bylo krásně slunečné, tak jsme s úsměvem vyrazili na cestu. Přijeli jsme s dostatečným předstihem a tak bylo dost času, abych si  vyzkoušela Fildu na udidle.Zdálo se že to bere a tak první soutěž 100/110 jsme absolvolali pouze s jednou malou chybou,která nás vynesla na sedmé místo.Druhý parkur st. "Z" jsme opět přešli s jednou chybou, která nás však připravila o rozeskakování.Obrazek

Více štěstí ten den měla Bes, která parkur st. "ZL" přešla čistě a dostala se tak do rozeskakování, kde nás jedna malá chybička stála první místo a skončili jsme tedy druzí. V "L" jsme štěstím přešli čistě základní kolo a dostaly se opět do rozeskakování.Byli jsme jen dva a tak to byly nervičky.Moje bohužel nevydržely a po shození jednoho skoku jsem chtěla dohnat čas a přehnala příliš tempo a shození bylo víc. Tak jsme tedy oproti loňskému prvnímu místu skončili stříbrní.Počasí se celou dobu drželo a tak jsme odjížděli spokojeni s dopže strávené soboty

24.4.2010 Lhotka u Hranic

Těchto závodů jsme se léta zůčastnovali jako prvních v sezóně a tak jsme letos navázali na tradici. Příprava byla trochu komplikovaná předešlým špatným počasím a také absencí Bes.Nakonec jsme však vyrazili a snad  i trochu úspěšně na první závody. Fiola v "Z" jedno shození a ve své první "ZL" tři chyby a zastavení před "žolíkem", ale to se dá snad omluvit.

Obrazek

Bes překvapila, protože jsem čekala, že jí ta pauza a navíc to připouštění rozhodí, ale holka nezklamala a vztoupila do nové sezóny ve vší parádě!

V "ZL" jsme měli sice chybu na "žoliku" ale čas vynikající.No a v "L" jsme šli zase s jednou chybou, přesto to stačilo na 4.místo. Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chybělo trochu toho štěstí, ale projevila se pauza v ježdění, příště to bude snad lepší!!!

10.4.2010 Distanční závod na 25km,Bzenec                                           

Těchto závodů se zůčastnila Future (Boba) se mnou jako jezdcem.Jeli jsme to tak trochu vyzkoušet, jestli na to vůbec máme?

Do Bzence je to tak trochu z ruky, ale když u nás se nic podobného moc nejezdí.Chtěli jsme vyrazit již v pátek, abych si mohla v klidu projít trasu, ale bohužel neuvolnili mě z práce.Vyrazili jsme tedy brzo ráno (před šestou) a na místo dorazili s dostatečným předstihem přesně v osm hodin.Ubytovali jsme Bobu v provizorním výběhu a šli se v klidu přihlásit a nasnídat.ObrazekÚčastníků se nakonec sjelo 13!!! My jsme vyfasovali startovní číslo 5 a mapku trasy.V devět hodin začala vztupní vet. kontrola, při které měla Boba zvýšený tep(byla nervózní).V deset startoval první jezdec a další vždy po dvou minutách.Trasa byla dobře značená a celá vedla borovými lesy po písčitých cestách.Boba si vedla výborně.ObrazekHned v prvním kilometru jsme předjeli všechny čtyři jezdce před námi a ujali se tedy role prvního jezce.Tuto pozici(až na malé vyjímky) jsme si udrželi celých asi 20km než nás předjela 1, irský tinkr.To se Bobě vůbec nelíbilo a zbytek cesty byl za trest!!!Dojeli jsme však v pohodě,v čase.Odsedlali,a vyčkali až se trochu zklidní.Uklidnila se rychle, s chutí se vyválela v písku a tak jsme nastoupili na vet. kontrolu.Tep byl výborný, v normě.Jaké zklamání však nastalo, když po předvedení na ruce v klusu začala Boba kulhat.Nic naplat ,nepomohlo ani opakované předvedení po nějaké chvíli,byli jsme diskvalifikováni!!!Obdrželi jsme cenu útěchy,ale neodjížděli jsme moc zklamání, ba naopak.To proč jsme sem jeli jsme si potvrdili,Boba na to má a chybička se prostě vloudí.

Obrazek

 

Po příjezdu domu nas večer navštívil veterinář aby vyšetřil Bes a podíval se i na Bobu, která ovšem již nekulhala!!!

 Fotky k vidění zde a také tady a tady

4.4.2010 - "O velikonoční vajíčko" - Hermelín ranč                                                                                         

Hurááá, tak jsme konečně vyrazili letos někam ven! Již tradičně jsme sezónu zahájili velikonočním skákáním na Hermelín ranči. Letos naši stáj reprezentovala Míša s Besou. Na to, že příprava (kvůli dlouhé zimě)byla velmi rychlá(jak pro koně, tak jezdce) nevedly si vůbec špatně. Oba parkury zajely bez chyby a umístily se tak na pátém místě. Jen o kousek je předběhla Lucka se Simem, kteří dorazili ze svého nového půsopiště v Žilině u NJ.Třetí byla opět naše dobrá známá Ilona s Májou z Pálkovic.No a druhé a první místo zůstalo pořadateli těchto tradičních velikonočních závodů. Sezónu jsme začali úspěšně, tak jen tak pokračovat!!!                            videa                                                                       
Obrazek                                                                                                   
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář