Jdi na obsah Jdi na menu
 


                      Kletné 2010

Léto je v plném proudu a tak je třeba něco podnikat. Proto jsme se domluvili já, Míša a Karel, že opět vyrazíme jako loni na Kletnou. Není to moc daleko, je tam kde pobýt, ikdyž loni na podzim shořela tamní dominanta Saloon .

Počasí mám nehlásili moc pěkné, ale nás to neodradilo.Hlavně jak nebudou ty úmorná vedra co byla v minulých dnech. Vyrazili jsme v pondělí ráno, sraz na Baranci pod hradem ! Nálada byla výborná o počasí nám také přálo.

Cestou jsme zastavili u Odry na pozdní snídani a také aby si koně dáchly.Obrazek

Pak už jsme v kuse pokračovali směr Kletné. Na místo jsme dorazili kolem jedné hodiny, rozbili tábor, ubytovali koně a šli se naobědvat na Bistro. Tady nás však čekalo nemilé překvapení, protože se tady už tak dobře nevařilo jako loni. Hlad byl ale silnější!!!

Autem dorazila Zuzka a napsala si seznam potravin. Byl to náš hlavní zásobovač. Navečer dojel Honza s Dejfi ve voze a přivezl kotlík a vidlici. Pěšky došla Zuzka s nemocným Filipem. Nejprve jsme uvařili dobrou kuřecí polevku a dali péct kuře připravené na způsob "ala Hrůša". Zanedlouho darazila Šárka z kiosku se svou kytarou a zábava mohla začít. ObrazekJedlo se, pilo se, zpívalo se.....

Kolem projížděl i p. Havrlant a tak se stavil na kus řeči.Dorazil i Jirka a přivezl ještě pár drobností na které jsme zapomněli.Večer se vyvedl a okolí se asi moc nevyspalo, protože naše "békání" bylo slyšet daleko široko.

 

 

 

 

 

Ráno jsme si připravili dobrou snídaní a vypadalo to navzdory předpovědi počasí na moc pěkný slunečný den.Obrazek

Dopoledne se kolem proletěl Zdeněk Mutina na rogalu, aby nás z výšky pozdravil. Já s Míšou jsme si vyjeli na malou projíždku ke Stříbrnému jezírku a pak oklikou přes Jestřábí, Stachovice zpět. Odpoledne proběhlo v poklidu (až moc) a večer taktéž. V noci se rozpršelo a v malých přeháňkách to tak bylo až do rána.

Ráno, protože  stále pršelo jsme posnídali v největším staně a udělali válečnou poradu co dál. Trochu se vybralo počasí a ačkoliv mi mnozí nevěžili rozdělala jsem i s mokrým dřevem oheň, abychom si mohli uvařit kávu a čaj. Zuzka si zavolala posily pro odvedení koní a my začali pomalu balit. Nasedlali, uklidili po sobě a vyrazili na zpátečřní cestu. Obrazek

 

Počasí se umoudřilo a až na malou přeháňku, kterou jsme ovšem přečkali v hospodě U Bříz v Bernarticích, jsme dojeli domů suší. Výlet se tedy moc vydařil a už teď se těšíme na další akci!!!