Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grand Prix Mořkov 2010

 

 Tak na tuto akci jsme se docela dost těšili. Jediné mínus bylo, že jsem šla ještě z pátku na sobotu do práce a proto jsme se nezúčastnily dopoledních soutěží. Z Loučky jsme vyrazily po kopytě cca kolem půl dvanácté ve složení já s Fildou a Bobou na ruce, Míša s Bes a Zuzík s Dejfi.

Na místo jsme dorazily když se zrovna dojížděla soutěž Barely. Nasledovala soutěž "zručnost" do které se přihlásila Zuzka a nevedla si vůbec špatně, umístění jí neminulo. Já jsem se omylem  zúčastnila divácké soutěže, která spočívala v tom, že chlap musel vypít pivo na ex a pak se desetkrát otočit kolem tyčky. Poté vzal do náruče partnerku a co nejrychleji jí musel přenést po stanovené trase. Asi si dokážete představit, že po tom točení to nebylo zrovna jednoduché a tak nás těsně před cílem neminul pád i s mým partnerem Lubošem Kociánem. Celí od bahna jsme se těžce zvedali a říkali si, že jsme se nechali ukecat.

 

Hlavní událostí dne však byla soutěž cross country, rozdělená na dvě soutěže. Nižší (cca do 90cm) s převahou parkurových skoků (14) a soutěž druhá " mořkovské derby" s výškou do 110cm vesměs terenní skoky (24 ) na trase dlouhé kolem 2km. Všichi tři jsme se nahlásili do nižší soutěže a šli zkusit štěstí v trochu jíné disciplíně.

 Zuzka s Dejfi si vedla výborně! ObrazekPřešly všechny skoky (i ty kterých se Zuzík bál) s naprostou pohodou.

Já s Bobou jsem udělala Míše s Bes vodiče a předjezdce a také jsme zdolaly nástrahy na trase s přehledem.

 

 

S Fiolou jsem pak už jela sólo a musím říct, že mě moc překvapila . Šla výborně...!!!

Sice jsme se nikdo neumístili, ale pocit jsme měli všichni velmi dobrý.Obrazek

 

Do hlavní soutěže dne jsem se přihlasila hlavně s Bobou, pro kterou by to měla být chuťovka. Protože šla Filda tak dobře nižší skoky, rozhodla jsem se zkusit mimo soutěž i ty vyšší.

Obrazek

 

 

Jela jsem v závěsu za "zkušenou" jezdkyní, ale Fildě se její tempo moc nelíbilo a tak jsme jí nakonec předjely a kousek trasy pokračovaly sami. Na skoku "ohrádka" jsme však dvakrát vybočily a abychom nestratily předjezdce pokračovala jsem s vynecháním tohoto skoku.

 

Zbytek trasy jsme opět absolvolaly v pohodě bez jakéhokoliv zaváhání s klidem Fiole vlastním.

 

Jako poslední v pořadí jsem nastoupila na start s Bobou a podle ohasu jsem byla hned po Petrovi snad i "favoritem " závodu.

Obrazek

 

Boba šla s chuťí  a velmi dobrém tempu až do poloviny. Tam po velmi jednoduchém skoku s pneumatik ztratila na mokré trávě nohy a obě jsme lehly!!! Naštěstí se nikomu nic nestalo a po odchycení koně jsem přišla asi na příčinu pádu.

Obrazek

 

Neměly jsme totiž ani jednu přední podkovu.

 

Zbytek závodu jsme tedy nedokončily.

Nevypadala jsem po těch dvou pádech sice moc čistě, i tak musím ale konstatovat, že jsem byla velmi spokojená s výsledky všek koní a jezdců.  Prostě Grand Prix Mořkov 2010 se opravdu povedlo!!!

Domů jsme se vrátili sice už za tmy ale v pořádku.

další fotečky zde