Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a závody 2012

 

Obrazek             Obrazek           Obrazek

10.11. Hubertova jízda Žilina

262053_367090730047605_1375617544_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

3.11. Hubertova jízda Rybí

409332_531067066921082_1439238760_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

27.10. Hubertova jízda Bernartice a večer Bludovice

 

20.10. Hubertova jízda Suchdol nad Odrou

 

13.10. Hubertova jízda Loučka

img_0218.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

425899_506140619396082_360545167_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15. - 16.9. Brno - Panská Lícha

 389892_3566451730882_440968870_n.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

19.8. Hradecké skokové derby

_mg_0165.jpg

 Již tradičně jsme se i letos vypravili na tyto tak trochu jiné závody. V plánu bylo vzít sem i Bes, aby se potrénovala na přírodních skocích, ale osud tomu chtěl jinak. Po závodech v Doloplazích je bohužel mimo provoz a zase v léčení .

Fiola měla ovšem svou formu a nezklamala. V derby na 1000m a výšce do 110cm jsme obsadili 4.místo. Až na malé zaváhání před vodní příkopem šla velmi dobře. No a v derby na 1200m do 120cm už byly nějaké ty chyby na parkurových skocích, přesto jsme byli s výkonem opět spokojeni.

 

28.7. Hobby  závody  Doloplazy  

Na tyto závody jsme se loňi vydali kvůli skokovému derby které se nakonec nejelo. Letos nám však počasí přálo a tak jsme si zase jednou mohli skočit  něco jiného. Nejprve jsme si s Bes a Fiolou zajely soutěž  "Z" , které byla ovšem na čas a o hodnotnou cenu (televizor). Jeli jsme jak jsme nejlíp mohli, ale stačilo to jen na druhé místo. První cená zůstala doma a jak nám bylo řečeno, zatím tomu ani nikdy jinak nebylo.  Pak už následovalo skokové derby do 110cm s přírodnímy překážkami. Oproti loňsku přobyly nějaké skoky, ale o jejich bezpečnosti se moc mluvit nedalo. Naštěstí díky malé účasti se nejel nebezpečný vodní příkop a místo něj se skákal jen suchý. fiola šla úžasně, šlo vidět, že jí to chybělo, ale bohužel jedna chyba na parkurovém skoku. Bes šla něco takového snad poprvé a zhostila se toho výborně. Čistá jízda a vynikající čas nás vynesly na první místo. Fiola obsadila hned druhé. 

Zase jednou vydařené závody .........                                              

7.7. Rančerský den v Rybí

 Zase jednou po dlouhé odmlce se konal Rančerský den v Rybí. Naložili jsme tedy kobyly a hurá do Rybího. Já jela Fiolu a Monika Bes. Začínalo se na 70cm, což bylo skoro a zabití, ale přežili jsme . Pak následovaly další soutěže o ješichž rozhodování a vůbec  pravidlech by bylo škoda mluvit. Monika s Besou šly čistě, já s Fiolou jsme si vždy udělaly chybu. Na závěr jsem dostala pod zadek i jednu cizí kobylku, abych s ní přešla 110cm a nebýt jedné chybičky,šla moc pěkně. Celkový dojem z akce, nic moc....kde jsou ty staré dobré časy !!!!

30.6. Jezdecký den Loučka

 Opět po roce domáci akcička. Úděsné vedro, teploty nad 30° a nikde ani kousek stínu. Snad i proto byla účast jak závodníků, tak diváků o mnoho menší než mohla být. Přesto se sjelo dost koní aby si mohli zazávodit. My vytáhli do boje hned tři koně. Monika jela Fiolu a Besu a já vzala na své první závody Ferdíka. V první soutěži do 80cm šla monika s oběma koňmi čistě, na umístění to však nebylo. Ferdík bojoval statečně a došli jsme jen s jednou chybou, která byla spíše z vyčerpání vedrem než z nepozornosti. Na poprvé dobrý a vyšší soutěž jsme přenechali Monice, která s Besou obsadila 4. místo a s Fiolou hned 5. místo. Neudělali jsme si tedy doma ostudu.

24.6. Hobby Dresurní zavody v Žilině

 Byla to rychlá akce, ale stála za to, protože chci - li jezdit všestrannost, dresura je základ !!! V pátek v noci jsem se rozhodla jet a poslala přihlášku. V sobotu jsme si nahonem postavili obdelník a v rychlosti vyzkoušeli úlohy , no a druhý den se šlo na věc 484030_3666357415679_1494228818_n.jpgBylo děsné vedro a mraky ortravných ovádů. Fiola neměla svůj den , ale jako tréning to bylo dobré. Besa se zase kroutila jako hadice, ale vypadala u toho asi dobře, protože jsme si odváželi dvě třetí místa. Těžko ale komentovat rozhodování dresur, protože každý máme jiné oko a každému se líbí něco jiného. Někdo jezdí na efekt, jiný zase u toho tak dobře nevypadá, ale koník "pracuje" jak má.Taková už je ale hold dresura !!!

 

 

 

 

 

 

15. - 16.6. Zlatá podkova Loštice

 Naše první vícedenní závody ve všestrannosti. Původně třídenní, ale pro velký počet přihlášených, menší soutěže zkráceny na dva dny. Do Loštic jsme vyrazili v pátek  již časně ráno, dle propozic na schůzku v 8h. Na místě jsme však zjistili, že jsme asi jedni z mála co byli tak poctiví a došli. Aspoň jsme měli čas prohlédnout si v klidu závodiště a celý areál.dsc_5465.jpg

 Dresury začly v deset a já šla na start ve dvanáct. Fiola šlapana docela dobře, ikdyž priježďovat mezi přírodními skoky, bylo opravdu dost obtížné. Dresuru však zašlapala snad doposud nejlíp a nebýt mé nervozity a z toho pramenící můj omyl , vypadal by výsledek docela dobře. Našemu rozhodčímu jsme však do oka vůbec nepadli a tak jsme obsadili spodní příčky. Od dvou hodin se skákalo a my přešly parkur s jednou chybou a to vybočením na "viaduktu" . Přírodních skoků se nebojíme, ale obyčený parkurový nás vyděsí !!!

Protože se všichni naši známi rozutekli domů (sušit seno apod.) , rozhodli jsme se i my, že nebudeme tedy nocovat a vrátíme se také na noc domů. Cesta netrvala tak dlouho a kobyla se aspoň vyspí v klidu doma. Druhý den jsme opět vyráželi brzy ráno a v devět hodin nás čekal start crossu. Trať nebyla těžká a skoky příjemné. Jen ze dvou jsme měli malé obavy, a to průjezdu vodou a výskoku z ní a z vodního příkopu. Fiola však opět dokázala, že jak už se dá do pohybu, zapomene na něco čumět a jde přeze všechno !!! Nezaváhala ani jednou a celou trať jsme přešly čistě a ještě ve velmi rychlém čase. To nás trochu posunulo v celkovém pořadí ikdyž na umístění to fakt zatím není. Odjížděli jsme však velmi spokojeni a příště už půjdem těžší soutěž, my na to máme !!!

video crossu

 

3.6. Jezdecký den v Žilině

 Již třetí ročník jezdeckého odpoledne konaný druhý den po výstavě koní. Zůčastnili jsme se hned se třemi koňmi a to Fiolou, Besou a Bobou. Monika si zajela s Besou soutěž 70/80 a 80/90 a s Fiolou 90/100. S oběma koňmi šla čistě a pěkně a to splnilo účel naší účasti zde. Já jsem si s Boubou zajela soutěž 90/100 a tu jsme vyhrály. Těsně před startem se nám urval martingál a tak to byla jízda dost bezhlavá. V soutěži 100/110 jsme měli jednu chybu, za to s Fiolou jsme zde šly čistě a odnášely si tak třetí místo.boba-zilina.jpg

Dále následoval tradiční cross country o pohár přecedy spolku kde jsme jeli já s Fiolou a Jirka na Bobě. S crossem co se jezdí ve všestrannosti to nemá sice nic společného a jde jen o srandu, přesto to brali někteří jezdci velmi vážně a podle toho i jeli. Bylo po dešti a docela to klouzalo. Z této soutěže jsem si odvezla s Fiolou třetí místo . Výjezd to byl tedy úspěšný, ikdyž mě trochu mrzelo, že se opomělo proč vlastně vznikla poslední pořádaná soutěž cross a to jako jízda "starých pánu" a né ukázka jak se mladí předhánějí kdo pojede rychleji  !!!!

13.5. Jednodenní soutěž všestrannosti Rudná pod Pradědem

 A co jsme si slíbili, to jsme i dodrželi a zůčastnili se ofic. závodů všestrannosti. Byly opět jednodenní, tedy  zkrácená verze. Poctivě jsme se připravovali, hlavně tedy drezuru. Počasí nám moc nepřálo, protože po skoro letních teplotách přišlo prudké ochlazení a tady na úpatí Jeseníků to bylo obzvláště znát. Foukal silný vítr a zima jako na podzim.Fiolu to očividně štvalo a podle toho vypadala i dresura ! No slovo dresura je moc nadnesené, protože to co předvedla s tímto označením nemělo nic společného. Předposlední místo to jistilo. Skákat parkur se jí také moc nechtělo a dokonce si i jednou zastavila, tedy za 4tb. Ještě že v crossu šla výborně, ikdyž i tady si jednou musela vybočit a to na zcela jednoduchém skoku. Čas byl skvělý a to nás dostalo ve výsledcích o něco výše. Na umístění to zatím ale není, pořád je co zlepšovat..........

29.4. Hobby všestrannost Radkova Lhota

Protože chceme letos vyzkoušet  jezdit s Fiolou závody všestrannosti, vyrazili jsme si to nejprve vyzkoušet na Hobby závody. Závody byly jednodení kdy dopoledne se jela

   drezura a parkur a odpoledne cross. fiola-dresur.jpg

 

 

Naší největší slabinou je dresuru, ale dělali jsme co jsme mohli a nakonec to nevypadalo zas až tak zle.Na přední příčky nás to ale nevyneslo. V parkuru jsme bohužel udělali dvě chyby a tak jsme s umístěním opravdu nepočítali. Jaké však ylo aše překvapení když ti největší favorité nasekali v crousu spousty chyb a dokonce i popletli kurz atd....

541314_430971836932951_1608763434_n.jpg

 

 

 

 

My jsme zajeli čistou jízdu v dobrém čase a to nás vyneslo na krásné druhé místo.Fiola šla skvěle a to nás ujistilo, že tenhle druh závodů jí opravdu baví.