Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce a závody 2011

" Letos budem závodit s Fiolou a Bobou, ale jelikož jedna skáče jen co dobře drží a druhá chce zase mít všechno rychle za sebou budem vybírat závody trochu jiného rázu než jaké jsme chodili s Bes. "

26.11. Maškarní Mikulášská v Krhové

img_1282.jpg

 

 Rok se s rokem sešel a máme tady poslední koňskou akci této sezóny. Po loňské absenci jsme se opět vydali zůčastnit se tradiční maškarní jízdy. Počasí letos přálo, ani zima ani metr sněhu. Koní a masek se sjelo nečekaně hodně, pro nás však plno neznámých lidí.

 

 

img_1303.jpg

 

  Cíl jízdy vedl opět do pivovaru v Zašové, kde na nás čekalo občerstvení nejen pivní, ale i velmi dobré klobásky. Kobyly šly s chuťí, Fiola mnohdy až moc velkou a možná i proto se po přestávce skoro nemohla postavit na nohu a už to vypadalo, že jí tam budem muset nechat a dojet pro ní autem. Naštěstí to ale rozchodila, ikdyž její záhadné kulhání nekulhání nám vrtá hlavou už delší dobu. Večeru s vyhlášením nej masek jsem se zůčastnila jen já a naše masky Dr. House a zdravotník byly oceněny malým dárkem.

 

fotky z akce

5.11. Hubertova jízda v Rybí

listopad2011_017.jpg

 

Na Huberta do Rybího jsem si vzala Ferdíka, ať se taky učí . Jela jsem bohužel z naší stáje sama, protože, Bes i Fiola se rozhodly, že budou obě kulhat. Monika z toho byla hodně zklamaná a já ovšem taky. Pod Svincem jsme se potkali s Karlem a na Skalkách se Zbyňou. Do Rybího jsem tedy měla mužský doprovod.

 

dsc_0282.jpg

 

 Ferda se cestou uklidnil a přestal vymýšlet blbosti. Krásné počasí přilákalo hodně účastníků.Po občerstvení se udělal slavnostní nástup, při kterém se Ferda opět probral a dělal skopičiny. Ovšem už menší než v Loučce. Vynahradil si to hned po odjezdu na trasu. Dlouho se šlo krokem a tak měl čas vymýšlet blbinky. Po čase se však uklidnil a choval se opět vzorně. Trasa jízdy mě trochu překvapila, protože vedla spíše úzkými cestičkami v lese než po krásných loukách nad Rybím. Pro tolik koní to nebylo zcela ideální .

Halali se jelo tradičně do kopce a z kopce na Klimbachu a lišku tentokráte chytil Míra Adamec. Zbyňa s Karlem hned po Halali vyrazili domů, já se ještě zdržela, abych pokecala se známými a domů jsem se vracela s Mírou. Ferdík došel spolehlivě, ikdyž šlo vidět, že už toho má za celý den dost.

29.10. Hubertova jízda v Bernarticích

 Již tradiční skokový Hubert tady v našich končinách. Zúčastníla jsem se já s Besou a Jirka na Fiole. Pro Bes to byl první po "mateřské" a pro Jirku v této sezóně. Počasí přálo, koní tak akorát, nálada dobrá.... Všechny překážky jsme bez problémů překonaly a lišku chytli napůl Mirďa Vaníček a Jirka

 15.10. Hubertova jízda v Žilině

 Po spoustě let se konala opět Hubertova jízda v Žilině na VŠV. Naší stáj jsem reprezentovala já s Fiolou. Protože byla pro mě Žilina vždycky pojmem a trasou se měly překonávat i překážky, patřičně jsem se na oblékla. Jaké bylo však mé překvapení, když ani jeden z pořadatelů nebyl v jezdeckém a tak jsem byla jediná za "bílou vránu".297182_2014419210224_1536144524_31540122_210784456_n.jpg

Protože celá "akce" byla zorganizována dost narychlo koní se nesjelo moc, přesto nás bylo dost, abychom si udělali pěknou vyjíždku spestřenou i několika přírodními překážkami.

img_4415.jpg

 

  Jelo se na louky k Libotínu a tak si          "někteří" účastníci vydobili neplánovanou přestávku na Libotíně. Poté jsme se opět vraceli zpět na jízdárnu, kde jsme si zajeli Halali a lišku chytla kamarádka Ilča z Pálkovic.

Večer se "konal nekonal" a tak jsem zůstala raději doma v teple......

 

 

 

 

8.10. Hubertova jízda v Loučce

 Hurá, hurá sezóna Hubertů je tady a pro nás první hned tady v Loučce. Jedu já na Fargovi ( má premiéru) a Monika na Fiole. Jirka bohužel musí na promoce syna .

hubert2011.jpg

 Ráno to vypadá, že snad ani žádný Hubert nebude, protože počasí je pod psa. Zataženo a hustě mrholi. Tradiční počasí na Huberta v Loučce. Přesto jsme začli sedlat a za mírného mrholení vyrazily na louku pod dálnicí, kde je sraz. Koní se i přes špatné počasí sjelo docela dost, hold Loučka má tradici a tak uděláme slavnostní nástup a může se vyjet !

Ferdík se při nástupu musel patřičně předvést, že je hřebec a nebylo chvilky, kdy by stál všemi čtyřmi na zemi. Díky bohu jsem ty jeho skopičiny useděla.Jakmile se však koně vydaly na trasu, rázem se z něj stal zase ten hodný Ferdík. Počasí se umodřilo a nakonec i vysvitlo sluníčko a tak jsme se mohli všichni kochot......Trasa byla pohodová, klidná, jako ostatně vždycky tady v Loučce a nebýt jednoho útoku Farga na valacha (Storm od Alči) co se mu očuchával s Fiolou, vše probíhalo hladce. Lišku chytil kamarád Zbyňa na "dědkovi" Rolandovi.

Večer jsme to všechno pěkně oslavili, ostatně jako vždy tady v Loučce.

17.9. Výstava moravského teplokrevníka

Grund Galatík - Těšánky

img_1217.jpg   Nastal čas burčáků a tak jsem vyrazila na jih a protože se tou dobou konala i výstava, které se účastnila má kamarádka a hostitelka Katka přidala jsem se i já. Bylo zajímavé podívat se na "tak trochu jiné" koně a do nových, pěkných míst, jako jsou Těšánky.

 

img_1238.jpg

Katka předváděla celou svou koňskou rodinku a to 2,5 letého hřebce LESTAT, jeho matku LAKIA a letošního hřebečka LARIX.

Z výstavy si odvážela dvě krásná třetí místa pro oba své hřebce.

                                                                              

28.8. Hradecké skokové derby

_mg_0006.jpgProtože na Klokočově se moc koně neunavily, nahlásila jsem je na neděli  již do  XIV.ročníku Hradeckého skokového derby. Oproti loňskému roku jsem já měla o koně víc, ale celkově koní spíše ubylo.

V derby do 110cm nás bylo 8 a v hlavní soutěži derby do 120cm jen 7dscn5472.jpg

 

 S Fiolou jsem chtěla hlavně celou dráhu přejít, ale ona překvapila a šla velmi dobře i v celkem pěkném čase. S Bobou to bylo horší. Neměla svůj den a tak jsme měli jedno zastavení na tripelbaru. Ve 110 tedy Fiola pátá.

dscn5530.jpg

 

 

 Zvažovala jsem zda obě pustit do 120, ale nakonec šly obě. Filda opět výborně až na dvě chybyčky na parkurových skocích, ale to mi ted nevadilo. Boba si opět zastavila před tripelbarem a ještě dvakrát zhodila._mg_0061.jpg

 

 

  Parkurových skoků se bála, byly na ní ten den moc vysoké. Sice jsme si neodváželi domů nějaké ceny, přesto jsem byla spokojená, že to "holky" obě přešly. Fiola se jen a jen lepší a Bobika prostě neměla svůj den .

 

 

27.8. Klokočov, Františkův dvůr

Zde se konal již druhý ročník "Dne Slezkého norického koně" ,na kterém měla být předvedena ukázka military. 315651_272407196102760_100000004444761_1169066_1637107_n.jpgUvažovalo se i o samostatné soutěži s pěknými cenami, ale pro nedostatek jezdců, zůstalo u ukázky. Jirka nám služebně odjel a tak jsem se musela o dopravu postarat sama. Nakonec pomohla rodina a tak  já,sestra Aďa a Karel + Boba s Fildou jsme vyrazili na Klokočov. V trochu ztísněných a někdy nebezpečných podmínkách se všem jezdcům  myslím podařilo předvést, to co se od nás čekalo.303126_272406189436194_100000004444761_1169048_5374181_n.jpg

 

 

Jeli jsme jen já , Petr a Martina Lacinovi, jedna jezdkyně z Ostravy a tři místní. Koně šly přes netradiční překážky a terenní nerovnosti a to - barely, dřevěný stůl, pytle pískem, plechová vana, dřevěné palety........

 

 

 

20.8. Dostih na 1/4 míle , Kletné

Hurá, malá dovolená je tady. Bylo už na čase se taky nějak odreagovat a proto jsem si vymyslela třídenní výlet na Kletnou, kde se pořádal přesunutý Dostih na 1/4 míle a western. soutěže. Narychlo jsme dodělali a zastřešili naší bryčku, abychom mohli já, Zdeňka a malá Linda vyrazit vztříc dobrodružství.V pátek odpledne se přehnal nad Jíčínem silný dešť, ale ani ten nás neodradil a tak jsme kolem šesté večer vyrazili na cestu.img_1149.jpg

Flo šlapala dobře, ikdyž s taháním v poprsáku se pořád ještě pere. Přesto, že měla dost sil a většinu cesty jsme proklusali, čas byl neúprosný a my měli co dělat, abychom se dostali na Kletnou ještě za světla. Stihli jsme to tak, tak.

Rozbili jsme tábor, postalili Flo ohradu a na "vypůjčeném" ohni si opekli buřty. Na kiosku pěkně hráli na kytary a tak jsme uložili Lindu a psa a zašli si je poslechnou blíž. img_1152.jpgVečer dorazil i Vašek, který nám dělal "chlapa". V pozdějších nočních hodinách jsme se vydali na kuťě. Jaké bylo však mé ranní probuzení a hlavně zjištění, že Flo, která se celou noc vzorně pásla v ohradě, tam ráno není !!! Ještě celá rozespalá jsem se jí vydala hledat, doufajíc, že se bude určitě pást někde poblíž u dalších koní. Ona tu však nikde nebyla a tak jsem o půl šesté rano zvedla telefon a vyhlásila pátrání. S autem dojel Jirka a vydali jsme se jí hledat po nejbližším okolí. Protože je blízko dálnice a plno cest, oznámili jsme to i na policii. Naštěstí nikdo dosud žádnou nehodu s koněm nehlásil,  to nás trochu uklidnilo. Nezbývalo tedy než čekat až se ráno někdo vzbudí a nahlásí, že má na zahradě, nebo na dvoře koně. A to se i stalo!!! Kolem půl osme jsme dostali zprávu, že se Flo našla. Jaké bylo ale naše překvapení, kde se našla. Nešla nikde za koňmi, ani se nevydala zpátky do Loučky, ona si to střihla do Stachovic na náš starý statek !!! Všichni jsme byli moc rádi, že to tak dobře dopadlo, já se projela bez sedla a uzdečky zpět na Kletnou a pak už jsme jen si užívali bohatého programu tohoto dne. Pozdě odpoledne za námi dojela i moje sestra Aďa s trhačem Montym. Večer jsme si skočili v rytmu country, abychom příjemně unaveni zalehli do stanů. Tentokrát jsem na noc Flo už uvázala. Ráno jsme vydatně posnídali a pomalu začli balit. img_1178.jpg

Sluníčko hřálo až moc, přesto jsme se kolem poledne vydali na cestu zpět. Ta nám až na malou kolizi s traktorem ubíhala opět dobře. V plánu byl oběd v Bernarticích, ale zde bylo zavřeno a tak jsme to vzali na Salaš, kde za námi dojel i Jirka s Vaškem. Po dobrém obědě jsme pomalu přes město dojeli celí a ve zdraví domů, spokojení s celým výletem.  fotky

6.8. Grand Prix Veřovice 2011

 Zase po roce jsou tady  "Veřovice". Letos jsme se vypravili ve velkém a to na dvakrát. Nižších skokových závodů se zůčastnila Monika s Besou a Fiolou a nevedla si vůbec špatně.

dscn0982.jpg

 

 Její počáteční obavy, jak to vše zvládne po téměř deseti letech opět na závodech se rozplynuly hned po prvním dobře zajetém parkuru. Oba koně vedla s přehledem a nebýt malé chyby Fioly umístila by se s oběma koňmi

 

 

 

dscn0986.jpg

 

 

 

 V druhém parkuru do 80cm už neudělali žádnou chybu, ale na první místo to bohužel nestačilo. Rozhodoval i čas a ten měl pokaždé lepší "Myšák" .

dscn0983.jpg

 

 

 I tak to byly velmi pěkné jízdy a užily si je jak koně tak jezdec. Bes šla jako profesionálka a úplně zapoměla, že na ní doma čeká hříbě. Prostě sport je jí přednější ! Pro Fiolu to byla zase rozcvička nebo spíš "gymnastika" ?

 

dscn1002.jpg

 

  Výšší soutěže do 90 a 100cm jsem jela už já a to opět s Fiolou a tentokráte i s Bobou. Filda toho měla už dost, přesto šla dobře a čistě. S Bobou jsem chtěla jet v rychlejším čase a to se mi vymstilomoc velké zkrácení se Bobě nelíbilo a měli jsme  "zastavení ". I tak to stačilo na páte místo a s Fiolou to bylo druhé .

dsc_0495.jpg

 

 Všechna vítěztví s parkurových soutěží si odnesl "Myšák" a to na vypůjčeném koni. Po parkurech následovaly westernové disciplíny  barely a tyče. Těch jsem se letos neúčastnila, ale přemluvila jsem Jirku k účasti ve "stužkovém" závodě, který jsme suveréně vyhráli s velkým náskokem před ostatnímy jezdci.

 

 

dscn1041.jpg

 

    Zlatým hřebem dne byl dostih !!!

Ten jsme v plánu sice neměli, ale atmosféra nás vyprovokovala, abychom to zkusili. Jela jsem tedy já s Bobou a všichni věřili, že to máme v kapse, zvlášť po tom když  viděli Bobika se předvádět v jejích skokových kouscích a rychlých uprcích. Já byla však na startu opatrná a do zátáčky jsem vjížděla pomalu, neboť to dost klouzalo a nechtěla jsem se potkat se zemí. Toho využil "Myšák" a vyrazil hned od startu co to dá. V cílové rovince jsem ho sice teměř předjela, ale trať byla na nás krátká a tak si "Myšák" odvážel další vítěztví z tohoto velmi podařeného jezdeckého dne ve Veřovicích.

23.7. Veřejný trening Doloplazy

Tak tyhle závody jsem si našla kvůli skokovému derby, které se zde mělo jet. Bohužel díky špatnému počasí byla tato soutěž z bezpečnostních důvodů zrušena. Přesto jsme do Doloplaz vyrazili, zajet si alespoň parkury a bude li možnost vyzkoušet si tamní terenní skoky.23.7._650a.jpg Na závody jela jen Fiola, protože Boba nebyla ještě v pořádku od problémů s kopytem. Dodatečně jsme se tedy nahlásili do soutěže "ZM" , kterou se nám podařilo s Fiolou vyhrát. Místy jsme o výšku skoků skoro zakopálali,ale hlavně že nic nespadlo.

V "Z" se nám už tolik nedařilo a Fiola se rozhodla, že skákat nebude a tak jsme shazovali co jsme mohli. Byla jsem dost dozlazená, ale po umožnění tréningu na teren. skocích mi vše vynahradila. Vůbec na nic nekoukala a přešla všechno co jí stálo v cestě. Je to prostě tank !!!

26.6. Hobby závody Žilina

 Původně jsem měla v plánu jet na oficiální skok. závody, ale ty byly bohužel pro nedostatek účastníků zrušeny, a tak když už byly kobyly nachystané, vyrazily jsme alespoň na Hobby. Tady bylo koní docela dost ! Obě kobyly ( tj. Boba a Fiola) šly soutěž "Z" a parkur do 110cm (pozn. výška tak max 100cm) V "Z" šly obě čistě a postoupily do rozeskakování. Boba opět čistě a Fiola s chybama.Dlouho to vypadalo na první místo, ale o sekundu rychleji zajela Lucka se Simonem a tak jsme skončili druzí. Další soutěž byla na čas, ale dojet čistě se povedlo jen dvěma jezdkyním. Parkur byl postaven dost záludně !!! Celkový pocit "nic moc" , že jsme raději nezůstali doma 

3. - 4. 6. Výstava koní Žilina a jezdecké závody

 Na letošní výstavů koní jsme vyrazili s celou náší stájí. Nejprve jsme na místo dovezli Bes s prckem a pak Ferdu. Flo, Boba a Filda si do Žiliny musely dojít po svých. Hned v úvodu se předváděli hřebci, ale ti byli bohužel jen dva, náš Fargo a plemeník Volonter - T . Žádné posuzování se tedy nekonalo a hřebci byli jen předvedeni.4.jpg

 Dále následovala nejpočetnější a nejsledovanější skupina a to tříleté klisny ČT a chladnokrevné. Po nich přišly na řadu klisny 4-leté a starší, kde jsme předvedly naše holky. Fiola získala druhé místo  a Flo si odnesla čestnou cenu zasloužilé matky .

72.jpg

Potom přišly na řady klisny s hříbaty a rodiny. Bes se s prckem neumístili, ale jako rodina jsme byli oceněně.  JInak zmatky, chaos jako vždy, jen těch diváků a koní by mohlo pro příště být víc .

57.jpgDruhý den se konaly jezdecké závody a zde bylo účastníků ještě méně než na výstavě. S Fiolou a Bobou jsme si "zaskákali" a na závěr si zajeli "cross country",které nemá s crossem pranic společného a slouží jen k pobavení diváků.

Je to smutné, ale bývaly to lepší akce!!!

29.5. Radkova Lhota

 A opět jsme vyrazili na "trochu" jiné závody. Tentokráte se konal v Radkově Lhotě "Den koní" a soutěží bylo až až..... 

Skokového derby se zúčasnilo méně koní než posledně, přesto samí silní konkurenti. Prohlídka a opracování na skocích nebyla moc dlouhá a šlo se hned na věc.veselicko_097.jpg Fiola šla jako profík a Boba se mnou pro změnu doslova zdrhala a místy byl opravdu velký problém jí otočit  či trefit se na skok.Opět si musela zastavit před seskokom do "vlčí jámy" což nás stálo ztrátu času.  Vše navíc stěžovala trasa dráhy, která byla jen vysečena na cestičky ke skokům a okolo byl tedy vysoký porost. Pokosená ležící tráva dobře klouzala a po včerejších deštích bylo i mokro. Prostě samé nej... Ve zdraví jsem s oběma dojela a obsadila s Fiolou 3.místo a s Bobou 4.místo.img_9655.jpg

Do crossu nás přibylo a to o dostiháky. Fiole z nedostatku dechu trochu těžkly nohy, ale i tak se držela statečně. Bobovi jsem vyměnila udidlo a to se opravdu vyplatilo. Startovali jsme jako poslední s velkou šancí na vítěztví , protože těžcí konkurenti (někteří svékoně doslova štvali) chybovali a nedodrželi kurz. I dostiháci šli o poznání pomaleji a tak jsme si poslední jízdou zajeli pro sladké vítěztví.

 

trofeje.jpg

Štěstí nám prostě přálo !!!

 

14.5. " Hospodářova Stezka"  v Suchdole n. / Odrou

Je třeba podívat se také na trochu jiné akce než jen skokové závody a tou jinou je zcela určitě již tradiční "Hospodářova stezka" . Vyrazila jsem po kopytě na "babce" Florence . Pod hradem jsem měla scuka s Karlem a Zdenou, no a na oderských loukách jsme se potkali ještě s Vaškem a Věrkou Honešovými a jejich kamarádem Kamilem. Do Suchdolu nás tedy přijelo hned šest. sam_0707.jpgStačili jsme se tak akorát přivítat a něco málo pokecat a už se vyráželo směr Stříbrné jezírko - oblíbené to místo "Hospodáře". Dost jsme šli po cestě a tak nebylo moc možností potkat se i s ostatními jezdci. U jezírka jsme se občerstvili lahváčkem a  za poslechu příjemné hudby a zpěvu jsme zavzpomínali na Mílu Kašpárka - Hospodáře. sam_0858.jpgCesta  zpátky na ranč vedla lesem, ale dojela nás sotva čtvrtina. Většina to "zapíchla" na kiosku na Kletné. Než se zase všichni pomalu sešli na ranči, bylo už dost hodin a můj doprovod se chystal k odjezdu. Já chtěla ještě chvíli zůstat a potkat se se starými známými.Moc jich sice už nezbylo, ale někdo přeci.....Domů jsme jela s Flo vozíkem.

30.4. Lhotka u Hranic

S nad jako každý rok i letos jsme vyrazily na tradiční závody do Lhotky. Letos bylo jejich pořádání posunuto o týden, jelikož v daném termínu byly velikonoce. Počet soutěží se rok od roku smižuje, za to výhry se zvedají. Fiola startovala v " Z " a ikdyž v treningu šla děsně, tady to docela šlo a soutěž prošla čistě a dostala se do rozeskakování. Zde jsme však nasekali chyby a tak umístění žádné. zl_22_.jpgDalší soutěž stupňovanou otížnost do 110 se žolikem šly již obě a Filda šla čistě až k poslednímu skoku, kterým byl buď žolík nebo oxer. Protože jsme šly čistě zvolila jsem žolika, ale Filda se ho lekla a vyhla. Boba to rozjela ve svém obvyklém stylu ale překvapivě skoky respektovala a nezalekla se ani žolíka. Výsledný čas nás umístil na 2. místo.

zl_57_.jpgPoslední soutěží dne byla "L" . Počasí se pokazilo a tak to chtěli mít všichni rychle za sebou, aby nás blížící se bouřka nezastihla na koních. Když jsem viděla některé skoky, začala jsem se obávat jestli to na Bobu nebude a začátku sezóny trochu hodně, ale Bobika překvapila a s výškou skoků se vyrovnala velmi dobře. Jen tu rychlost z které vznikly chyby,celkem tři, kdyby šlo někdy ubrat. Přesto spokojenost s dosaženými výsledky!!!

 

 

17.4. Hobby závody Radkova Lhota

Tak jak jsem již psala v úvodu, letos bychom se rádi zúčastnovali trochu jiných závodů než doposud. Proto jsme si i vybrali závody v Radkově Lhotě, kde se jezdí mimo jiné "skokové derby" a "cross country". Byli jsme opravdu zvědaví, jak se s tím oba koně poperou. Nejprve se jelo "skokové derby" tj. polovina překážek je parkurových druhá terenní. Velkou výhodou byla prohlíka na koních s možností si některé skoky zkusit. Fiola si tak mohla zkusit deskový výskok , na který tak čuměla. Boba měla smůlu a chodila po parkuru jen na ruce. V této soutěži startovaly koně snad všech plemen.img_2373.jpg Fiola  byla veselá a měla ohromnou chuť jít do předu, což u ní nebývá tak často zvykem.Měla sem jí co držet před každým skokem a šlo vidět, že jí to moc baví. Až na jedno malé "netrafení" na překážku jsme šly bez chyby a v dobrém čase. Boba měla zase svůj utíkací den a nebylo lehké jí zvládnou. Její roztěkanost nás stála dost času, když jsem jí musela přesvědčovat k seskoku do tzv. " vlčí jámy ". Nejprve se řítí jak pominutá a v poslední chvíli si to rozmyslí a odmítne seskočit. Ještě že nedává hlavu dolů, jinak bych už seděla na zemi. Pak už šla celkem v pohodě, ale ztracený čas jsme nedohnaly.             Konečný výsledek - Fiola 3.místo a 4.místo. pro Bobu

Vyvrcholením jezdeckého dne bylo Radkolhotské cross country na cca 2,5 km s devatenácti cross překážkami.      

                                        

 

Fiola šla opět úžasně a bylo škoda, že jsem jí nenechala místy trochu lépe jít. Přece jenom jsem se bála aby to udýchala. img_2434.jpgZa to Boba to pojala jako nácvik na dostihy a místy byla její rychlost pro mne až děsivá, jelikož na skok se sice rozjede plnou rychlostí, ale do poslední chvíle nevíte, zda skočí a ustojí to nebo se lekne a rozmyslí si to. Vetšina překážek tak byla skočena buď obrovským skokem nebo s přidupnutím a tzv. kozím skokem z místa. Ve zdraví jsme však obě dojely a v těžké konkurenci s oběma koňmi obstáli. V teto soutěži totiž startovali především dostiháci a militaristé. Nakonec Boba obsadila krásné 4.místo a my odjížděli s dobrým pocitem a koně myslím také. Už se těšíme na další akci tady !!!

 

9.4. Hobby závody Sviadnov

 Tak na prví závody v této sezoně jsme vyrazili na Hobby do Sviadnova. Obě "holky" šly dvoufázové skákání 100/105 a 110/115. Vprvní soutěži se dařilo oběma, došly s nulou a obsadily tato místa - Boba 1.místo a Fiola  4.místo. Ve druhé soutěži se už tak nedařilo. Koní bylo nahlášena málo a rychlé přesedlávání jim ani mě moc nepřidalo.Ke všemu foukal velmi silný vítr a byla děsná zima ! Fiola i Boba dvě shození. Přesto jsme byli s výsledky prvních závodů spokojeni.